ukBądź na bieżąco:    

Infokultur | SŁUCHAJ tckfm radio internetowe

"Boska Florence"

w dniu 08 listopada, 2016

8 listopada, godz. 17.30

17.30 „BOSKA FLORENCE” (2016) USA, r. S. Fears [110 min.] – biograficzny, komedia, NAPISY

boska-florence-SLIDER

Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda - brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnegie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

Bilety 12/15 zł

„SKARB”

w dniu 27 września, 2016

1 października, godz. 19.00

„SKARB” (2015) Francja, Rumunia. r. C. Porumboiu [89 min.] - komedia, NAPISY


33-letni Costi wiedzie z rodziną skromne, spokojne życie w mieście. Wieczorami czyta synkowi bajki na dobranoc. Ich ulubioną opowieścią jest historia Robin Hooda – chłopiec często wyobraża sobie ojca jako bohatera, który staje w obronie słabszych. Costi nie przeczuwa, że niebawem znajdzie się w sytuacji rodem z kart dziecięcej książki. Niespodziewanie odwiedza go sąsiad, prosi o pożyczenie niemałych pieniędzy. Gdy okazuje się to niemożliwe, gość opowiada historię skarbu zakopanego w ogrodzie koło wiejskiego domu jego dziadków. Mężczyzna decyduje się pomóc w poszukiwaniach domniemanej fortuny z nadzieją uczestniczenia w jej podziale.

Bilety: 8/10 zł

„WSZYSTKO O EWIE”

w dniu 27 września, 2016

2 października, godz. 19.00

KLASYKA KINA: „WSZYSTKO O EWIE” (1950) USA, r. J. L. Mankiewicz [138 min.] – dramat, NAPISY

 


Klasyczna opowieść o niespełnionej ambicji, sławie i miłości. Margo Channing (Bette Davis) jest wielką gwiazdą Broadwayu. Ma ugruntowaną, niczym niezagrożoną pozycję, wielu przyjaciół i mężczyznę, który ją kocha. Tymczasem Eva (Anne Baxter) jest kobietą żyjącą w cieniu Margo. Na pozór miła i nieśmiała w rzeczywistości knuje intrygę, dzięki której ma zajść na sam szczyt. Jednak los szykuje dla niej niespodziankę...

Bilety: 8/10 zł

„Z-BOCZONA HISTORIA KINA”

w dniu 27 września, 2016

6 października, godz. 19.00

SPOTKANIE DKF: „Z-BOCZONA HISTORIA KINA” (2006) Austria, r. S. Finnes [120 min.] - dokumentalny, NAPISY


Slavoj Zizek uważany jest za najciekawszego myśliciela naszych czasów. Znany filozof, psychoanalityk i myśliciel, autor ponad 50 książek o ogromnej rozpiętości tematycznej od opery po religię i wojnę w Iraku okazuje się wytrawnym znawcą kina. Czego może szukać w kinie wielki myśliciel? "Kino to najbardziej perwersyjna ze sztuk. Nie daje nam tego, czego pożądamy - mówi nam jak mamy pożądać." W podzielonym na trzy części filmie - wykładzie filozof prowadzi rozmyślania nad charakterem medium filmowego i ludzką naturą. Na warsztat bierze sceny i motywy z takich klasyków jak "Kacza zupa", "Dyktator", "Ptaki", "Psychoza" czy "Rozmowa" (łącznie ponad 40 tytułów) przewracając ich sens do góry nogami. Dowiemy się, więc na przykład, o co naprawdę chodziło w filmach Hitchkoka i dlaczego ptaki zaatakowały ludzi.

Bilety: 8/10 zł

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ BLISKOŚCI

w dniu 27 września, 2016

18.00 SPOTKANIE: Aktywny poród – Katarzyna Franke – certyfikowany doradca chustonoszenia, doula, wstęp wolny (wejściówki)

19.30 „NARODZINY JAKIE ZNAMY”, r. E. Tonetti – Vladimirova [112 min.] – dokumentalny, wstęp wolny (wejściówki)


Film niosący potężną dawkę emocji, ale niezwykły, głęboko poruszający i piękny w wymowie.
Skierowany do przyszłych rodziców, położnych i lekarzy, oraz wszystkich tych, dla których hasło "rodzić po ludzku" nie jest tylko pustym frazesem, ale prawdziwym, świadomym wyborem.
To, w jaki sposób przyszedłeś na świat, wpływa na całe Twoje dalsze życie - oto idea przewodnia filmu.
Elena Tonetti-Vladimirova, współpracownica Igora Czarkowskiego - pioniera filozofii naturalnych narodzin - stworzyła obraz ukazujący poród jako doświadczenie w pełni wyczekiwane, radosne i bezpieczne, w pełni humanitarne i pozbawione cierpienia zarówno dla matki, jak i dla nowonarodzonego dziecka.
Według autorki, poród odbywający się w najbardziej przyjaznym człowiekowi środowisku, czyli w wodzie, poród bez użycia jakichkolwiek środków farmakologicznych, w obecności najbliższych, a przede wszystkim w atmosferze bezpieczeństwa, miłości i pełnego psychicznego przygotowania obojga rodziców do tej niezwykłej chwili, ma ogromne znaczenie dla noworodka, a wręcz determinuje kolejne lata jego życia.
   Obraz ukazuje 11 naturalnych porodów, w tym porody domowe oraz w wodzie, a środowisko położnych w USA okrzyknęło ten film najbardziej głębokim i obszernym przewodnikiem naturalnych narodzin w świecie, ponieważ dostarcza on potężnej dawki wiedzy, co należy robić, aby urodzić dziecko świadomie i w naturalny sposób.