TCKowe Kino Objazdowe

Okres letni sprzyja imprezom plenerowym, zatem podjęliśmy się zorganizowania projekcji filmowych na świeżym powietrzu. Pozwoli to kontynuować pomysł wychodzenia z ofertą TCK poza mury naszej instytucji i dotarcia z naszą ofertą do jak największej grupy ludzi. Bywa tak, że budynek Tarnogórskiego Centrum Kultury nie zawsze jest  po drodze, dlatego tym razem to my przyjedziemy do Was. W ramach „TCK-owego kina objazdowego” – najnowszej propozycji dla fanów dobrego kina, w dzielnicach Tarnowskich Gór organizować będziemy pokazy filmowe, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym widzom. W tym roku z uwagi na zakup sprzętu przygotowaliśmy tylko jedną projekcję w każdej z dzielnic, ale już w kolejnych latach obiecujemy poszerzenie propozycji filmowych. Zaletą starannie wyselekcjonowanego repertuaru jest jego różnorodność. Znalazło się miejsce zarówno na komedie, dramaty, animacje dla najmłodszych, jak i filmy prosto z międzynarodowych festiwali.

Daty projekcji prezentują się następująco:

4 sierpnia 20:00, REPTY ŚLĄSKIE (Boisko Zgody Repty, ul. Staszica 83)
"PIOTRUŚ. WYPRAWA DO NIBYLANDII"  Joe Wright

Chłopiec sierota zostaje wysłany do magicznego świata Nibylandii, gdzie odkrywa swoje przeznaczenie i staje się bohaterem znanym jako Piotruś Pan.


5 sierpnia 20:00, OSADA JANA (Boisko Publicznego Gimnazjum nr 3, ul. Zaciszna 17)
"ARTUR I MINIMKI" Luc Besson

Dziesięcioletni Artur ma w sobie ducha odkrywcy. Chłopiec wyrusza do krainy Minimków, by odnaleźć zaginionego dziadka, po którym odziedziczył podróżnicze skłonności.


11 sierpnia 20:00, STARE TARNOWICE
(Plac przed wejściem Szkoły Podstawowej nr 15, ul. Litewska 6)
"LEGO PRZYGODA" Phil Lord, Chris Miller

Emmet, przeciętna minifigurka LEGO, zostaje wzięty za wybranego do ocalenia świata. W ten sposób dołącza do drużyny, która ma powstrzymać złowrogiego tyrana.


12 sierpnia 20:00, BOBROWNIKI ŚLĄSKIE (Boisko Górnika Bobrowniki, ul. Piotra Skargi 15)
"GRA ENDERA" Gavin Hood

Rok 2070. Ludzkość zagrożona inwazją obcych szkoli dzieci na kosmiczną elitę wojenną. Wśród nich jest wyjątkowo uzdolniony Ende


13 sierpnia 20:00, LASOWICE (Boisko Szkoły Podstawowej nr 5, ul. Leśna 23)
"KRÓLESTWO" Jacques Perrin, Jacques Cluzaud

W pełnym tajemnic lesie rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

 


14 sierpnia 20:00, OPATOWICE (TCK Opatowice, Pastuszki 9)
"JEŹDZIEC WIELORYBÓW" Niki Caro

Paikea jest jedyną wnuczką wodza Maorysów i spadkobierczynią tradycji plemienia. Konserwatywne poglądy dziadka utrudniają dziewczynce uzyskanie należnego miejsca w społeczności.


18 sierpnia 20:00, PNIOWIEC (Plac przed OSP Pniowiec, ul. Druha Ignacego Sowy 4)
"ZA JAKIE GRZECHY DOBRY BOŻE?" Philippe de Chauveron

Claude i Marie ciężko znoszą małżeństwa swoich trzech córek z mężczyznami o odmiennych religiach. Wkrótce najmłodsza oświadcza, że wychodzi za katolika.


19 sierpnia 20:00, STRZYBNICA (Muszla w Parku Hutnika, ul. ks. Prałata Edwarda Płonki)
"ROMEO I JULIA" Baz Luhrmann

Adaptacja dramatu Williama Szekspira przeniesiona do współczesnej Werony. Na balu wydanym przez rodzinę Capuletich Romeo Montecchi poznaje Julię.


25 sierpnia 20:00, RYBNA (Pałac w Rybnej, ul. Powstańców warszawskich 83)
"MOONRISE KINGDOM. KOCHANKOWIE Z KSIĘŻYCA" Wes Anderson

Lata sześćdziesiąte XX wieku. Nastoletni i zakochani w sobie Sam i Suzy postanawiają uciec z domu. Poszukiwania prowadzi kapitan Sharp, pomagają mu rodzice dziewczynki.


26 sierpnia 20:00, SOWICE (Boisko Zespołu Szkół nr 1, ul. Słowackiego 34)
"MOJE CÓRKI KROWY" Kinga Dębska

W obliczu choroby jednego z rodziców, siostry postanawiają polepszyć relacje między sobą.

Najbliższe wydarzenia

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

ZAJĘCIA STAŁE
 

Informacje

TCK FM

info
kult
ur

Kulturalny SMS