Wystawa malarstwa Moniki Smyły


Zapraszamy do 13 maja!

 

Zapraszamy na wystawę malarstwa Moniki Smyły „Co więc widzimy?”

Przypadki w malarstwie to temat znany. Farby się rozlewają, kolory mieszają, a kształty tworzą się upadając na płótno. Sztuka zainteresowała się przypadkiem dosyć późno. Ład i porządek, którymi przez wieki się kierowała, były wartościami nadrzędnymi. Od przypadku nie da się jednak uciec. Sztuka współczesna, której wytwory są odbiciem otaczającego nas świata, ujęła przypadek jako jeden z fundamentów naszej rzeczywistości i na stałe wpisała go w działania artystów.

Co zatem widzimy patrząc na obrazy Moniki Smyły? Prezentowane na wystawie prace balansują pomiędzy przypadkowo rozlanymi plamami a świadomym gestem. Czy są abstrakcyjne, czy figuratywne? A może abstrakcja i formy przedstawiające to w tym przypadku to samo?

Monika Smyła – urodzona w 1985 w Tarnowskich Górach; absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem, tworzy obiekty i instalacje. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Wystawa będzie czynna do 13 maja. Wstęp wolny.

 
                              wydarzenia                                                                                                                                                              »całe kalendarium 

 

 
  
 
ZAJĘCIA STAŁE

Informacje