Salon literacki TCK

18 kwietnia (środa), godz. 18.00
 

Wieczór autorski - Michał Baczyński
 
Gość kwietniowego Salonu Literackiego TCK – tarnogórski poeta Michał Baczyński, który zaprezentuje swój drugi tom wierszy pt. Tarnogórskie obrazki ilustrowany zdjęciami Macieja Goryla.

Michał Baczyński urodził się w 1970 r. w Tarnowskich Górach. Pisze od 1992 r. Wieloletni uczestnik Warsztatów Literackich w Tarnogórskim Centrum Kultury. Nagradzany w wielu konkursach. W 2016 roku opublikował debiutancki tomik Druga strona mostu.

Co sprawia, że jego poezja ma tak samo wielu entuzjastów jak i przeciwników? Poeta i krytyk Maciej Szczawiński powiedział kiedyś: „Jestem entuzjastą tej poezji, ponieważ jest w niej taka esencjonalność i kondensacja znaczeń, a z drugiej strony ciemność, o której myślał i pisał Aleksander Watt. Twierdził, że poeta współczesny w zasadzie jest skazany na ciemność, bo to co było do powiedzenia w sposób jasny zostało już powiedziane genialnie. Teraz chodzi o wyłonienie tej ciemności i przekazanie jej sensu.”

Michał Baczyński daje też świadectwo miłości do swojego miasta. Nie jest wylewny, a jego poezja jest trudna, ale liryczna nuta brzmi w sercu długo po przeczytaniu tych wierszy.

Wstęp wolny (wejściówki do odbioru w kasie biletowej TCK).
 
 
                              wydarzenia                                                                                                                                                              »całe kalendarium 

 

 
  
 
ZAJĘCIA STAŁE

Informacje