Brzydkie kaczątko


22 kwietnia (niedziela), godz. 11.00

Teatr Rabcio w TCK
 
Jeden z najbardziej znanych i cenionych w Polsce teatrów dla dzieci „Rabcio” z Rabki zaprasza tym razem nieco starszych widzów (od 4. roku życia, a nawet gimnazjalistów).

„Brzydkie kaczątko” Igora Bojovica nawiązuje do znanej wszystkim baśni Andersena, ale nie jest jej prostą adaptacją sceniczną.
Klaun nim został klaunem, był brzydkim i grubym chłopcem, z którym nikt nie chciał się bawić.  I jak każdy z nas miał czasem (a nawet częściej) złe chwile. Pewnego dnia, gdy znowu miał wszystkiego dość, niespodziewanie odwiedził go sam Jan Christian Andersen. Chcąc pomóc załamanemu Klaunowi, postanowił opowiedzieć mu bajkę... Właśnie bajkę o Brzydkim Kaczątku, którego nikt nie lubił: ani rodzeństwo, ani nawet rodzice. Wyruszyło więc Brzydkie Kaczątko w poszukiwaniu kogoś bliskiego. Ale bliskim nie okazał się ani indor, ani kogut, ani pies. Aż w końcu Brzydkie Kaczątko odkryło, że prawdziwe piękno jest w nim samym. 

Jak piszą twórcy spektaklu: bajki to takie pigułki dobra, które rodzice opowiadają swoim dzieciom na dobranoc. Ale czasem mogą wraz z dziećmi przyjść do teatru i razem łyknąć taką pigułkę.

Bilety: 15/18 zł.

 
 
                              wydarzenia                                                                                                                                                              »całe kalendarium
 

 

 
ZAJĘCIA STAŁE
 

Informacje