KLESZCZ: Hip-Hop dla Wolnej Polski


10 listopada (sobota), godz. 18.00


KLESZCZ: „Hip-Hop dla Wolnej Polski” czyli innymi słowy nietypowa propozycja świętowania 100-lecia Niepodległości skierowana do młodzieży i fanów tego typu muzyki.

Kleszcz – śląski raper (ur. w Tarnowskich Górach), rocznik '88. Swoją przygodę z rapem rozpoczął w wieku 14 lat, pisząc pierwsze teksty i nagrywając własnym sumptem pierwsze utwory. Początki jego kariery to lokalny skład Eref Crew.

Kolejne lata to czas intensywnej pracy nad formą i produkcja wielu nagrań, z których, niestety, większość nie wychodzi na światło dzienne. W 2010 r. w podziemiu ukazuje się nagrany wspólnie z bratem Sitem album zatytułowany SIŁA RAŻENIA. Materiał zostaje niezwykle ciepło przyjęty przez lokalnych pasjonatów rapu. Owocuje to coraz większą liczbą lokalnie granych koncertów, nowymi znajomościami i propozycjami. Momentem przełomowym okazuje się być rok 2013, kiedy Kleszcz zostaje członkiem inicjatywy MaxFloLab. Na kanale MaxFloRecTV pojawia się album YRAM YRACZ. Słychać w nim inspiracje nie tylko rapem, ale także bluesem, rockiem czy poezją śpiewaną. To niehermetyczne podejście do muzyki okazuje się być zarówno wyznacznikiem stylu Kleszcza, jak i odpowiedzią na oczekiwania jego fanów.

Koncert promować będzie jego album "Czerń i biel".

Bilety: 20/16 zł.
 
                              wydarzenia                                                                                                                                                              »całe kalendarium 

 

 
  
 
ZAJĘCIA STAŁE

Informacje