V Tarnogórskie Dni Kultury Podróżniczej


19 - 23 lutego (wtorek - sobota)


Tarnogórskie Dni Kultury Podróżniczej - V edycja

Zapraszamy na kolejną edycję znanego i lubianego festiwalu, organizowanego przez Tarnogórskie Centrum Kultury już po raz piąty! 

Tarnogórskie Dni Kultury Podróżniczej tradycyjnie już składają się z dwóch wątków:

Pierwszym są spotkania ze „znanymi i uznanymi” podróżnikami. W tym roku Dni Kultury Podróżniczej uświetnią wizyty takich osobowości, jak – zawodowi często podróżnicy – Michał Cessanis, Kamila Kielar, Bartosz Malinowski czy Anna Jaklewicz. Obejrzymy filmy, prezentacje i wysłuchamy opowieści o podróżach do Chin, Peru, w Himalaje (czy wiecie, co to jest Wielki Szlak Himalajski?) czy do wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej w poszukiwaniu najrzadszego gatunku niedźwiedzi na świecie za pomocą… kajaka! W programie jest również spotkanie z reżyserem Remim H. Jakubowskim i projekcje jego filmów dokumentalnych o Chinach jako kraju, skąd przybyła do nas herbata – coś, bez czego wręcz nie wyobrażamy sobie naszego codziennego życia. Szczegółowy program i opis tych spotkań – w kolejnych zakładkach.

Drugim wątkiem jest doroczny przegląd SLAJDOWISKO.TG 2019, w którym udział może wziąć każdy, kto ma do zaprezentowania ciekawe historie, opowieści i zdjęcia lub filmy ze swoich podróży i chce się nimi podzielić z szerszą publicznością. Prezentacje zgłoszone do SLAJDOWISKA będziemy mogli zobaczyć:
21 lutego (czwartek) – od godz. 18.00
22 lutego (piątek) – od godz. 17.50
23 lutego (sobota) – od godz. 16.00.

Szczegółowy program prezentacji w ramach Przeglądu SLAJDOWISKO.TG 2019 pojawi się na naszej stronie internetowej i na profilu FB po zakończeniu I etapu (kwalifikacyjnego) naszego Przeglądu. Na prezentacje przeglądu SLAJDOWISKO.TG 2019 – wstęp wolny (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie TCK).

 
                                                                                                                                                                                                                   
           
  

 
 
 
ZAJĘCIA STAŁE
 

Informacje