Cessanis na walizkach


19 lutego (wtorek), godz. 18.00


Dni Kultury Podróżniczej:
Cessanis na walizkach. O Chinach i Peru.


Prezentacja podróżnicza oraz pokaz dwóch autorskich filmów z podróży do Chin i Peru.

Michał Cessanis - zastępca redaktora naczelnego miesięcznika National Geographic Traveler, redaktor naczelny portalu podróżniczego NaWalizkach.com.pl, autor książek „Made in China” i  „Opowieści z pięciu stron świata” wydanych przez National Geographic Polska, ekspert podróżniczy w programach telewizyjnych znany m.in. z serii podróżniczej „48 godzin” w Dzień Dobry TVN. Wcześniej był dziennikarzem Expressu Ilustrowanego, Życia Warszawy i Rzeczpospolitej. Odwiedził prawie wszystkie kontynenty. Do zdobycia została mu tylko Antarktyda. Jak sam pisze o sobie: „Uwielbiam Azję, zwłaszcza Chiny, do których podróżuję dobrze zjeść i podszlifować język chiński, którego wciąż się uczę”.
Znany jest z tego, że do relacjonowania swoich podróży potrafi w szerokim zakresie wykorzystywać media społecznościowe: Facebooka, YouTube i Instagram. Na spotkaniach autorskich nie tylko opowiada o swoich podróżach, ale prowadzi również warsztaty z taniego podróżowania, podczas których uczy, jak taniej kupić bilety lotnicze, jak znaleźć dobre i niedrogie noclegi, gdzie jeść, o czym pamiętać nie tylko podczas dalekich wypraw. Pokazuje wypróbowane przez niego patenty na podróżowanie.

Po spotkaniu – możliwość zakupu książki Michała Cessanisa „Made in China”. Martyna Wojciechowska jego książkę skomentowała zdaniem: „Uwaga – zagrożenie! Po jej przeczytaniu wszyscy będziecie chcieli wyruszyć w podróż”.

Bilety: 10/12,50 zł

 
                                                                                                                                                                                                                   
           
  

 
 
 
ZAJĘCIA STAŁE
 

Informacje