Z DUŻEJ LITERY: Anna Bikont


22 marca (piątek), godz. 17.30


Z DUŻEJ LITERY: Anna Bikont - spotkanie autorskie

Dawno zapowiadane spotkanie, niegdyś odwołane z powodu choroby. Tematem będzie biograficzna książka „Sendlerowa. W ukryciu.” Autorka otrzymała za nią w 2017 r. Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, a także znalazła się w gronie finalistów Nagrody Nike.

Irena Sendlerowa ocaliła życie kilku tysiącom Żydów, w tym setkom dzieci. Za swą działalność otrzymała tytuł Sprawiedliwej wśród Narodów Świata oraz damy Orderu Orła Białego. Dziś jest symbolem walki ze złem. Anna Bikont swoją książką nie rysuje laurki. Z publikacji wyłania się obraz Sendlerowej jako prawdziwego człowieka zdolnego do czynów wzniosłych, choć nie pozbawionego wątpliwości. 

Spotkanie odbędzie się w ramach autorskiego cyklu literackiego „Z dużej litery” organizowanego przez  TCK. Ma on na celu promowanie czytelnictwa i kultury czytania, a także rozwój zainteresowań literackich, jak również pokazanie, że czytanie jest dobrym i pożytecznym sposobem na spędzenie wolnego czasu. 

Anna Bikont  – pisarka, reporterka i dziennikarka związana z „Gazetą Wyborczą” od początku istnienia dziennika. Za książkę „My z Jedwabnego” otrzymała nagrodę historyczną tygodnika „Polityka” i European Book Prize. Amerykańskie wydanie publikacji znalazło się na liście stu najważniejszych książek 2016 r. według „New York Timesa”. Wraz z Joanną Szczęsną napisała książkę „Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu” wyróżnioną Wielką Nagrodą Fundacji Kultury i „Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej”.

Patronat medialny: tygodnik „Gwarek”, TG Stacja i Radio Piekary. Sponsorami spotkania są: „HAFCIK – haft maszynowy” - Monika Adamek, Restauracja „MODRA”, „Dartronic” – Dariusz Kłosek, Księgarnia „Wiosna”, „AROMAT” – kawy, herbaty, przyprawy na wagę.

Bilety: 8/10 zł


 
                                                                                                                                                                                                                   
           
  

 
 
 
ZAJĘCIA STAŁE
 

Informacje