Aktualności

Kiermasz Sztuki i Rzemiosła Artystycznego - Gwarki 2017

Do 10 czerwca czekamy na zgłoszenia lokalnych i regionalnych rzemieślników, artystów i osób, które własnoręcznie tworzą oryginalne przedmioty użytku codziennego, czy ozdoby. Podczas Kiermaszu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego w dniach 9 i 10 września 2017 r. uczestnicy będą mogli promować własne wyroby bez ponoszenia opłat targowych. Zgłoszenia w formie mailowej (ze zdjęciami produktów) proszę wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Organizatorzy poinformują o wyniku rekrutacji na tegoroczny kiermasz w pierwszym tygodniu lipca.
Pragniemy pochwalić się świetną wiadomością - nasza Instruktorka ds. artystycznych zajmująca się animacją społeczno-kulturalną dostała się do I etapu konkursu dla partnerstw projektu Operator Kultury, realizowanego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Projekt ten jest jednym z elementów programu Bardzo Młoda Kultura, a jego ideą jest zbliżenie sektorów oświaty i kultury w prowadzeniu edukacji kulturowej.

Z przykrością informujemy, że najbliższe spotkanie ART DOC zostało odwołane.
Projekcja filmu „Angelus” i spotkanie z Lechem Majewskim, Andrzejem Mastalerzem i Marianem Makulą odbędą się jesienią. Osoby, które zakupiły bilety mogą je zwrócić w kasie TCK.

Stacja prezentuje muzykę rozrywkową w szerokim spektrum gatunków. Przyjęliśmy tylko jedną zasadę: jest to muzyka w najlepszym wydaniu i najlepszym wykonaniu.

Oto szczegółowa ramówka programu:
20 maja – 4 czerwca
Konkurs: „Muzykujące Rodziny”


Regulamin
1.Organizator konkursu:
Stowarzyszenie „Dziedzictwo” w Tarnowskich Górach, Tarnogórskie Centrum Kultury, Opatowice ul. Pastuszki 9

2. Cele konkursu:
- odkrywanie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych muzykujących rodzin powiatu tarnogórskiego;
- rozpowszechnianie pieśni religijnej, uwielbieniowej wśród mieszkańców powiatu tarnogórskiego;
- promowanie talentów i pasji muzycznych mieszkańców powiatu tarnogórskiego;
- integracja środowisk muzycznych;
- stworzenie możliwości przeżyć artystycznych i duchowych;

3. Uczestnicy konkursu:
    Konkurs adresowany jest do rodzin (niekoniecznie w najbliższym stopniu pokrewieństwa) miasta i powiatu tarnogórskiego, dla których muzyka jest pasją, sposobem na spędzanie wolnego czasu, elementem integrującym rodziny, którzy chętnie śpiewają na chwałę Bogu.

4. Kryteria oceny:
Komisja będzie oceniać następujące elementy:
- muzykalność
- intonację głosu
- oryginalność interpretacji utworów
- dobór repertuaru
- ogólne wrażenie artystyczne

O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa. Komisję powołuje Organizator. Spośród uczestników konkursu Komisja wybierze laureatów, którzy zaprezentują się podczas finału konkursu. Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna.

5. Termin i warunki uczestnictwa
Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie drogą mailową do organizatora wypełnionego formularza zgłoszeniowego do 15 maja 2017 r. na adres:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rodzina, która zgłosi się do konkursu, powinna zaprezentować utwory dwa religijne o charakterze uwielbieniowym w wersji wokalnej, wokalno – instrumentalnej bądź instrumentalnej.

Podczas prezentacji mile widziana będzie muzyka „na żywo” - rodzina może muzykować samodzielnie, grając na wybranych przez siebie instrumentach, które musi zorganizować sobie sama. Ewentualnie może korzystać z gotowych podkładów muzycznych. Czas występu łącznie z przygotowaniem technicznym nie powinien przekroczyć 15 minut.

Przesłuchania konkursowe będą odbywać się 27 maja 2017 r. o godzinie 10.00

w Tarnogórskim Centrum Kultury w Opatowicach ul. Pastuszki 9 .

Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas II Koncertu Uwielbienia JEGO MOC, który odbędzie się w Boże Ciało na rynku tarnogórskim w dniu 15 czerwca o godzinie 15.00, gdzie laureaci zaprezentują swoje utwory, o czym zostaną powiadomieni wcześniej telefonicznie.

6. Warunki konkursu:
Podczas przesłuchań organizatorzy zapewniają nagłośnienie i obsługę techniczną, odtwarzacz CD

7. Praca jury:
Prezentację utworów będzie oceniało jury w składzie:
- Przewodnicząca: mgr Barbara Plaza – muzyk, pedagog, nauczyciel skrzypiec, założyciel Szkoły Skrzypcowej metodą SUZUKI w Tarnowskich Górach, członek Stowarzyszenia ”Dziedzictwo”
- mgr Marcin Ziemniewicz – psycholog, muzyk, lider zespołu „Kadosz” Uwielbienie
- ks. Rafał Duda – katecheta, wikariusz w parafii Św. Marcina w Starych Tarnowicach, członek honorowy Stowarzyszenia „Dziedzictwo”

10. Koordynator konkursu: Anna Pająk
Dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod numerem tel. 601090825
Serdecznie zapraszamy do udziału!

REGULAMIN DO POBRANIA

Informacje