Relacje

Pokaz grup tanecznych TCK

Na dorocznym pokazie zaprezentowały się grupy taneczne TCK. Przepiękny pokaz umiejętności, żywioł i ciężka praca...
Było co podziwiać!GALERIA ZDJĘĆ

Dziecięcy Uniwersytet Kultury - Warsztaty literackie dla najmłodszych

Literackie spotkanie pokoleń! Na dzisiejsze spotkanie z Mateuszem Świstakiem poświęcone twórczości Alfreda Szklarskiego swoje dzieci przyprowadzili rodzice wychowani na przygodach Tomka Wilmowskiego. Razem przenieśliśmy się w świat literatury i podróżniczej odsłony najciekawszych książek. Zapraszamy do galerii zdjęć.

GALERIA ZDJĘĆ

Finisaż wystawy "Wszystko jak poezja" - Walentyna Szoba

Od 1 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej Przytyk można było oglądać prace Walentyny Szoby. 19 listopada odbył się finisaż wystawy „Wszystko jak poezja” i spotkanie z artystką. Walentyna Szoba była uczestniczką kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Mińsku, Brześciu, Grodnie, Wrocławiu, Genewie, Limoges we Francji, San Benedetta del Toro i Fivizzano we Włoszech.GALERIA ZDJĘĆ

Konkurs: Pozytywnie Nakręceni Tarnogórzanie

W ubiegły piątek w TCK miało miejsce rozdanie nagród w pierwszej edycji konkursu „Pozytywnie Nakręceni Tarnogórzanie” organizowanego przez Tarnogórskie Centrum Kultury w Reptach Śląskich i DKF Olbrzym.
Konkurs miał na celu aktywizować dzieci i młodzież z terenu naszej gminy, zachęcić ich do aktywnego udziału w wydarzeniach kulturalnych oraz promować pasję i zainteresowania mieszkańców Tarnowskich Gór.

Nagrody w konkursie ufundowali: Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Zakamarki, Restauracja MODRA, Bawilandia FIGLE MIGLE, Kręgielnia KULA HULA, Strefa Ruchu, BeClever - Szkoła Językowa & Akademia Rozwoju, sklep komputerowy blu-vision.pl, Restauracja Stara Stajnia u Wojtachy, Silesia Ogrody.
 

Gratulujemy !GALERIA ZDJĘĆ

Koncert: Niepodległość w rytmie Big Bandu

Był to koncert wyjątkowy, gdyż odbył się w ten radosny dla całej Polski dzień - a mianowicie Dzień Niepodległości! Tematem przewodnim koncertu był klimat charakterystyczny dla lat 20. XX wieku. Grupa wystąpiła pod batutą Grzegorza Waloszczyka, a wykonane kompozycje wokalnie wzbogacili Magda Szczypała, Jarosław Fiącek oraz Rafał Drewniak. Jak zwykle TG Big Band przyciągnął pełną salę koneserów jazzu i swingu. Zarazem na holu głównym TCK mogliśmy podziwiać niepowtarzalną wystawę historycznych zdjęć i pocztówek pochodzących ze zbiorów Muzeum w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Dziękujemy wszystkim przybyłym!


GALERIA ZDJĘĆ

Informacje