Relacje


Festyny dzielnicowe


W minioną sobotę pomimo niesprzyjającej aury nie mogliśmy narzekać na nudę.
W dwóch dzielnicach Tarnowskich Gór (Sowice, Osada Jana) odbywały się festyny, które swoim bogatym programem przyciągnęły dużo uczestników. Nie zabrakło koncertów lokalnych artystów, zabaw dla najmłodszych i dobrodziejstw kulinarnych tarnogórskich firm gastronomicznych.

GALERIA ZDJĘĆ


 


W czerwcu w TCK odbyła się kolejna edycja warsztatów ekologicznych dla dzieci i dorosłych Eko Kraina. W programie znalazły się m.in. wystawa tkaniny i odzieży unikatowej "Różnorodność materii", warsztaty rękodzieła oraz fenomenalny koncert Muzyki Sfer. Imprezę ponownie wzbogaciliśmy o przegląd filmów w ramach międzynarodowego festiwalu Ekotopfilm-Envirofilm. Pokazaliśmy najciekawsze i unikatowe filmy popularyzujące wiedzę z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska.

GALERIA ZDJĘĆ 

Pokaz grup tanecznych


Od lat tradycyjnym zwieńczeniem roku kulturalnego jest pokaz grup tanecznych działających w Tarnogórskim Centrum Kultury. Podczas tanecznego finału zaprezentowało się ponad 160 tancerzy w wieku od 4 do 50 lat. Na scenie TCK wystąpiły: grupa baletowa, grupa hip-hopowa Cookies, A-Psik, Mini Tess, Mały Tess, Tess I, Tess i Tess Up. Widzowie zobaczyli festiwalowe choreografie, które podbiły niejeden turniej, w którym nasze grupy brały udział. Ponadto wybrani tancerze mieli okazję zaprezentować swoje własne, autorskie choreografie w formie solówek, duetów czy tanecznego trio. 


GALERIA ZDJĘĆ 

ANNUM FESTIVAL 2017


Kolejny koncert w ramach ANNUM Festival w TCK już za nami. Było to niezwykłe połączenie muzyki i najnowszych technik wizualnych tworzonych na żywo. Wielkie brawa dla artystów - wspaniały koncert! Kilka godzin przed koncertem na holu głównym odbyła się również kolejna edycja ANNUM KIDS. Dzieci udowodniły nam, że najlepsza zabawa odbywa się zawsze w towarzystwie muzyki. Bez niej człowiek nie poczuje prawdziwej wolności! i muzycy, którzy stworzą w Tarnogórskim Centrum Kultury nową grupę - Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną. Pierwszy występ planowany jest na jesień.


GALERIA ZDJĘĆ 

Warsztaty dla dzieci "Artystycznie/Ekologicznie"

10 czerwca mali artyści spisali się na medal! Wzięli ze sobą mnóstwo pozytywnej energii i spożytkowali ją w iście twórczy sposób. Podczas warsztatów "Artystycznie/Ekologicznie" najmłodsi wzięli udział w zajęciach plastycznych oraz integracyjnych zabawach z animatorem. Warsztaty odbyły się w ramach wydarzenia Eko Kraina / Ekotopfilm-Envirofilm / TCK.

GALERIA ZDJĘĆ


 

 

Informacje