Fotorelacje10 lat stuknęło!

W kwietniu 2019 r. TG Big Band wystąpił z jubileuszowym koncertem z okazji swojego 10-lecia.
Wzruszeń nie brakowało. I tych artystycznych, i tych zgotowanych przez Przyjaciół.
A oklaskom i bisom nie było końca.
Gratulujemy!     

Jubileusz: Śpiewam, czyli jestem

Diamentowy jubileusz pracy twórczej obchodziła na naszej scenie niekwestionowana Królowa, legenda polskiej piosenki - Irena Santor!       


 

„Z dużej litery”: Anna Bikont - spotkanie autorskie

Tematem spotkania była biograficzna książka „Sendlerowa. W ukryciu”. Autorka otrzymała za nią w 2017 r. Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, a także znalazła się w gronie finalistów Nagrody Nike.

Irena Sendlerowa ocaliła życie kilku tysiącom Żydów, w tym setkom dzieci. Za swą działalność otrzymała tytuł Sprawiedliwej wśród Narodów Świata oraz damy Orderu Orła Białego. Dziś jest symbolem walki ze złem. Anna Bikont napisała o niej książkę, która bynajmniej nie jest laurką.      

Kobieca Art Arena:

Marta Frej „#jestemsilnabo” - wernisaż wystawy


Galeria Sztuki Współczesnej Przytyk - marzec 2019 r. -  wernisaż wystawy prac Marty Frej – malarki, ilustratorki, animatorki kultury, prezeski fundacji Kulturoholizm. Zasłynęła jako autorka feministycznych memów internetowych, łączących błyskotliwy, moralizatorski humor z kunsztowną grafiką.         

Arcydzieło na śmietniku

Znakomita, błyskotliwa komedia Stephena Sachsa w wykonaniu Zespół Teatru Powszechnego z Łodzi na deskach Tarnogórskiego Centrum Kultury .
Oparty na prawdziwych wydarzeniach spekrakl uwiódł widzów pełną zabawnych sytuacji i słownego humoru opowieścią o tym, czym jest sztuka i o tym, jak trudno określić, co jest dziś prawdą.      

Informacje