14 grudnia (sobota), godz. 16.00


MAKATY: „Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019 – Etap III Pakistan” – spotkanie z podróżnikiem Bartoszem Malinowskim, sala widowiskowa

W sobotę 14 grudnia zapraszamy wszystkich miłośników gór i podróży na spotkanie, które z pewnością nazwać można fascynującą przygodą pełną wrażeń i emocji. Tego dnia bowiem odbędzie się prezentacja pn. „Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019 Pakistan, Bhutan, Nepal, Indie”, którą poprowadzi Bartosz Malinowski – znany przynajmniej części Tarnogórzan za sprawą spotkania, którego gościem był w lutym tego roku, podczas V edycji Tarnogórskich Dni Kultury Podróżniczej. Wtedy uczestnicy spotkania mogli posłuchać historii na temat I i II etapu wyprawy, które przebiegały przez Nepal, Indie i Kaszmir. Teraz przyszedł czas na III etap – Pakistan. Poznamy więc najnowsze, wcześniej nieprezentowane historie z Wielkiego Szlaku Himalajskiego. Tego nie można przegapić!

Trawers Himalajów Pakistanu, który odbył się w czerwcu i lipcu tego roku swój początek miał w wiosce Mahdiabad. Prowadził przez różne drogi – ścieżki prowadzące przez bajecznie zielone łąki, ogromne zwaliska kamieni, piaszczyste dróżki i lodowce ze śniegiem po pas. Bartosz Malinowski opowie o wyprawie, walce z pakistańską biurokracją i nieoczekiwanym, ale szczęśliwym zakończeniu wyprawy.

Bartosz Malinowski – przewodnik górski. Pracuje w Himalajach Nepalu, Indiach i Pakistanie jako lider, organizator trekkingów i wypraw i jako przewodnik górski. Zorganizował i poprowadził ponad 50 wypraw w Azji i Ameryce Południowej. W 2007 pokonał pieszo 2500 km podążając Łukiem Karpat z południowej Rumunii do Bratysławy. W 2010 roku współorganizował wyprawę śladami wielkiej ucieczki z sowieckiego łagru Witolda Glińskiego Long Walk Expedition z Jakucka do Kalkuty w Indiach. Przez 6 miesięcy przemierzył 8 tys. km przez Jakucję, Syberię, Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal i Himalaje nadając stałe relacje dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. Obserwuje i śledzi zmiany zachodzące życiu nomadów w Mongolii w Azji Centralnej i Afganistanie. W 2013 roku przeszedł Chadar – lodową drogę po zamarzniętej rzece Zanskar w Himalajach Indyjskich. Pomysłodawca i koordynator programu Wielki Szlak Himalajski 2015 - 2019 w ramach którego przemierzył i wytyczył ponad 4000 km trawersując Himalaje Nepalu, Indii, Kaszmiru, Pakistanu i Bhutanu. Współautor książki "Wielki Szlak Himalajski 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal".

http://wielkiszlakhimalajski.pl/Bilety: 8/10 zł

 

Informacje